• Informacja o zakresie działaności szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych prowadzi działalność w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej. Działalność ta wynika z obowiązujących przepisów prawa oraz Statutu szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych jest szkołą publiczną zapewniającą bezpłatne nauczanie. Cykl kształcenia w szkole  trwa 8 lat.

Organem prowadzącym szkołę jest Miasto Łaziska Górne a nadzór pod względem pedagogicznym sprawuje Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Rybniku.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych:

1) umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły podstawowej;

2) umożliwia wszechstronne wychowanie i przygotowanie do obowiązków szkolnych;

3) kształtuje środowisko wychowawcze sprzyjające realizowaniu celów i zasad określonych w ustawie, stosownie do warunków szkoły i wieku uczniów;

4) sprawuje opiekę nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości szkoły;