• Laboratoria Przyszłości - co to właściwie jest?

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 78 900 zł.

Zakupiono urządzenia i materiały edukacyjne z zakresu robotyki oraz sprzęt audio-wideo do nagrywania, dzięki którym uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie.

Zabawa klockami konstrukcyjnymi

Kreatywna zabawa klockami konstrukcyjnymi, rozwija wyobraźnię, kształtuje inteligencję wizualno-przestrzenną i daje mnóstwo radości! #LaboratoriaPrzyszlości

09-10-2022

Najmłodsi też poznają PHOTON-a

W sali informatycznej jest trochę mało miejsca, ale od czego jest korytarz... Korzystając ze specjalnie dedykowanej maty do kodowania do wykorzystania z Robotem Photon uczniowie klasy 3B planują jak przejachać robotem zaplanowaną trasę.

04-10-2022​​​​​​​​​

Ten robot jest przybyszem z kosmosu. Po zderzeniu z asteroidą spadł na ziemię, uderzył się w głowę i doznał amnezji. Dzieci mają go uratować, nauczyć wszystkiego od nowa.

Najmłodsze dzieci uczą się sterować robotem, rysując palcem na ekranie, a robot jeździ po podłodze lub specjalnej macie edukacyjnej.

Przejeżdża z punktu A do punktu B, omija wskazane pola, zbiera zasoby.
          Zajęcia klasy IIIA

23-09-2022

Zajęcia z wykorzystaniem robotów Photon

W ramach zajęć korekcyjno - kompensacyjnych dla uczniów klasy 8B oraz zajęć wspomagających w klasie 8A odbyły się się zajęcia z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Photon.

Uczniowie nabywali konkretne umiejętności programowania robotów, poznawali możliwości urządzenia, nagrywali swój głos i w odpowiednim momencie po zadaniu pytania robot odpowiadał np. podawał datę bitwy pod Grunwaldem. Praca z Photonem pozwala na atrakcyjne spędzenie czasu, rozwija umiejętność skupienia uwagi, programowania, logicznego myślenia.

14-09-2022