• Poznaj Polskę

• PROGRAM POZNAJ POLSKĘ - EDYCJA 2023

Miasto Łaziska Górne otrzymało dofinansowanie ze środków budżetu państwa na realizację Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” edycja 2023. Jest to kwota 15.000,00 zł. Całkowity koszt zadania wynosi 19.100,00 zł.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych pojadą na szkolne wycieczki zorganizowane zgodnie z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki. Uczniowie klas IV-VIII zwiedzą Toruń, a w nim Dom Mikołaja Kopernika, Stare i Nowe Miasto, Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium-Toruń”, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Muzeum Toruńskiego Piernika oraz Piwnicę Hanzy.

Celem przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Szczegółowe informacje dotyczące przedsięwzięcia można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki klikając w poniższy link

Po realizacji przedsięwzięcia zamieszczone zostaną na stronie szkoły zdjęcia wraz z informacjami o zrealizowanej wycieczce.