• Wycieczka klas piątych

• Wioski Świata, noc ze zwiedzaniem Kopalni Soli w Bochni, pływanie łodzią, rozgrywki sportowe, dyskoteka, spacery kilometrowymi chodnikami kopalni, a także Ogród Doświadczeń - to niektóre z atrakcji, których doświadczyły klasy piąte na dwudniowej wycieczce. Ogrom wrażeń i emocji zostaną z Nami na długo.

• Festyn Parafialny

• W ubiegłą niedzielę nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty podczas Festynu Parafialnego. Piękny występ.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz wychowawcom za pomoc oraz obecność.

• „Przeżyjmy to jeszcze raz”

• W ramach innowacji pedagogicznej „Przeżyjmy to jeszcze raz” uczniowie klasy 5a przedstawili własną interpretację wydarzeń historycznych z wybranych obrazów.
              Wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem .🏰🤴

• Piknik rodzinny jeszcze raz...

• Piknik rodzinny był pełen uśmiechów, radości i niezapomnianych chwil.

Na wszystkich czekały niezliczone atrakcje:

• Kreatywny kącik
              • Występy muzyczne
              • Strefa gastronomiczna
              • Gry i zabawy
              • Rozgrywki sportowe.

Dziękujemy wszystkim za obecność, Radzie Rodziców za nieocenione wsparcie, wszystkim rodzicom zaangażowanym w pomoc oraz sponsorom i darczyńcom.

Szczególne podziękowania należą się paniom Monice Gracka i Wiolecie Jendrysko za ogrom pracy włożonej w organizację tego wydarzenia

• Powiatowe zawody w piłce plażowej dziewcząt.

• Nasza drużyna w składzie:

- Magdalena Walewander,

- Wiktora Berka,

- Natalia Pietrzyk,

- Antonina Musiol

rozegrały bardzo zacięte mecze i zdobyły 3 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Łaziska Mają Talent!

• 20 maja na deskach MDK Łaziska Górne odbyła się druga edycja miejskiego konkursu "Łaziska Mają Talent!" organizowanego przez naszą szkołę.

W klimat całego wydarzenia wprowadzili nas piosenką Krzysztof Paździorek (absolwent naszej szkoły) i Małgorzata Szolc, na fortepianie zagrała Katarzyna Gembara, a na slaptopie Oliwier Szolc - uczeń klasy 5a.

Podczas konkursu uczniowie łaziskich szkół zaprezentowali swoje umiejętności i pasje. Pokazali ogromny talent, a przede wszystkim serce!

fot. Gazeta Łaziska

Jury w składzie:

- Pani Katarzyna Syryjczyk-Słomska - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łaziskach Górnych;

- Pan Tadeusz Wita – były, wieloletni kierownik artystyczny MDK;

- Pan Michał Słowioczek - Wiceprzewodniczący Rady Miasta

- Krzysztof Paździorek,

spośród 12 różnorodnych, wszechstronnych i ciekawych występów, musiało wyłonić zwycięzców!

Laureaci konkursu:

Nagrodę Grand Prix zdobyła Magdalena Tkaczyk z SP4 (akrobatyka)

I miejsce – Oskar Cichoński z SP3 (gra na fortepianie)

II miejsce – Zuzanna Sawicka z SP1 (śpiew)

III miejsce – Bartłomiej Grochala z SP6 (taniec)

Wyróżnienia - Magdalena Staniek z SP4 (akrobatyka) i Ignacy Piernikarczyk z SP2 (taniec break-dance)

• Odwiedziny w ZOO

• Klasy 1b i 2a zwiedziły opolskie Zoo. Zaczęliśmy od szaleństwa w parku linowym, następnie mieliśmy okazję uczestniczyć w treningu medycznym uchatek oraz odwiedzić wszystkich mieszkańców ogrodu. Nie zabrakło też chwili na piknik i pyszne lody

To był dzień pełen pozytywnych wrażeń!

• XXIX Miejski Konkurs Ortograficzny

• Jeszcze przed majówką odbył się w SP2 XXIX Miejski Konkurs Ortograficzny dla uczniów łaziskich szkół podstawowych. Naszą szkołę w kategorii wiekowej uczniów klas III - IV reprezentowała Olga Domagała z klasy 4b, z kolei Aleksander Suchoń z klasy 5b reprezentował starszych uczniów klas V - VI. Nasi reprezentanci wykazali się wspaniałą wiedzą i umiejętnościami. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Olga Domagała zajęła 1.miejsce i tym samym zdobyła tytuł Mistrza Ortografii

• Praca wre!

Kolejny etap przygotowań do Pikniku Rodzinnego w Koperniku, który odbędzie się 6 czerwca.