• Sztab Kopernik

​​​​​​​

​​​​​​​Moi drodzy, coraz bliżej 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od kilku miesięcy trwają prace nad finałem w które zaangażowane jest wiele osób.

Spływają przesyłki naszych sponsorów, a w nich rzeczy na licytację, kiermasz i Allegro.

Produkowane są banery na dekorację sceny Miejskiego Domu Kultury, dzięki wieloletniemu wsparciu firmy Grupa Luxpol . Dopinamy na ostatni guzik program wraz z naszymi występującymi i realizatorami dźwięku. W dniu dzisiejszym rozjechały się w trzy strony naszego miasta samochody z plakatami wraz z programem, który dla Państwa przygotowaliśmy. W tym miejscu serdeczne podziękowania firmie Chmurabw za drukowanie naszych programów i nie tylko. Oraz firmie Kurpas G&A T. Kurpas Sp j za przeznaczone artykuły. Uczniowie Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych składali puszki dla wolontariuszy. W domach harcerzy z 1 Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Łaziska" całe rodziny zaangażowane są w wycinanie serduszek.

• Lodowisko

• Klasy 4a oraz 6a w ramach wychowania fizycznego były na lodowisku, dla niektórych czwartoklasistów to był pierwszy raz na lodzie, ale dali radę.

• Sztuka recytacji

• 18 stycznia odważni uczniowie naszej szkoły zmagali się z trudną sztuką recytacji.

Wśród nich Jury wyłoniło zwycięzców.

W kategorii kl.1-3:

I miejsce: Anna Kosmalska z kl.2a

II miejsce: Zofia Witkowska z kl.1a,

III miejsce Lena Dusza z kl.2b

W kategorii kl. 4-6

I miejsce Jury przyznało Natalii Gembarze z kl.4b.

Ponad to wyróżnieni zostali: Wiktoria Smyczek, Zuzanna Podolak i Wojciech Tomczyk.

Laureaci konkursu będą reprezentować szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Mały OKR.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego oraz odwagi. Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

• Wojewódzki Konkurs Plastyczny Barbórka-Kopalnia Wrażeń

• Uczeń naszej szkoły Damian Gorzkowski z klasy 4a zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Barbórka-Kopalnia Wrażeń!

Kolejny sukces ma na swoim koncie także Emilia Pielka z klasy 7a, która zdobyła 1 miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym Anioły są wśród nas.

Serdeczne gratulacje!

• 28 stycznia wielki finał WOŚP!

• Sztab Kopernik (czyli Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych i 1 Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Łaziska") od kilku miesięcy przygotowuje łaziski finał. Już wiemy, że będzie mnóstwo atrakcji, ale na razie zdradzamy tylko kilka szczegółów.

60 wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami wyjdzie wczesnym rankiem na ulice Łazisk Górnych, Średnich i Dolnych.

Sztab Kopernik zaprasza do MDK Łaziska Górne już od rana, gdzie na najmłodszych czekać będzie m.in. EduŻaba z różnymi gatunkami egzotycznych zwierząt, która poprowadzi warsztaty interaktywne. Odbędą się również warsztaty Pan Poeta Show – Bohater-pacynka będzie opowiadał swoją bajkę zmienionym głosem autora. Pan Poeta uczestniczył w programie na żywo Dzień Dobry TVN, audycjach radiowych Polskiego Radia, a także Radia dla Ciebie.

Na scenie sali widowiskowej będzie można posłuchać m.in. góralskiej grupy Kapela Fajni, łaziszczanina Mateusza Wróbla (Mr. Piano - Mateusz Wróbel) – wokalistę i pianistę, który swoje muzyczne skrzydła rozwijał w wielu projektach, zespołach oraz programach telewizyjnych (Bitwa na głosy i Szansa na sukces). Wystąpi również zespół rockowy ze Śląska @Formax.

Już niebawem opublikujemy plakat ze szczegółami, dotyczącymi łaziskiego 32. finału WOŚP.

• "Zdrowo jem, więcej wiem!

• I etap projektu "Zdrowo jem, więcej wiem!" za nami. Podczas spotkania podsumowującego rodzice wraz z dziećmi pogłębiali swoją wiedzę o zdrowym odżywianiu. Nie zabrakło też aktywności fizycznej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

• Jasełka dla rodziców

• W piątek 12 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka dla rodziców uczniów klas drugich. Jeszcze raz mogliśmy zatrzymać się na chwilę i wrócić do magii Wigilijnego Wieczoru

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu strojów i rekwizytów.

Dziękujemy również pani Anecie Baron, która wspólnie z nami tego wieczoru kolędowała.

• "Paczuszka dla maluszka"

• Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, którzy wsparli Ogólnopolską Akcję "Paczuszka dla maluszka". Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Domu Matki i Dziecka Caritas w Bielsku Białej.

• Bal Przebierańców

• 11 stycznia odbył się Bal Przebierańców!

W naszej szkole od rana panował radosny, bajkowy nastrój zachęcający do wesołej zabawy.

Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu DJ Marka Ajchszteta - DZIĘKUJEMY ZA OGROM POZYTYWNEJ ENERGII!

• EduŻaba

• W dniu 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawitają do Miejskiego Domu Kultury podróżnicy z różnymi gatunkami egzotycznych zwierząt. Poprowadzą oni warsztaty interaktywne zarówno dla dzieci i dorosłych.

Zapraszamy na wyprawę do tropikalnych zakątków świata.

• Powiatowe zawody szkół podstawowych roczników 2011 i młodszych w badmintonie

• 10 stycznia na łaziskiej hali MOSiR odbyły się zawody powiatowe szkół podstawowych roczników 2011 i młodszych w badmintonie Miło nam poinformować, że nasze dziewczynki w składzie : Lena Rogalewicz, Aleksandra Wolnik i Zuzanna Musioł zajęły drużynowo 4 miejsce ( tracąc tylko 1 punkt do podium ! ) a chłopcy w składzie Wojciech Pępek, Eryk Wielochowski, Jakub Bulanda i Filip Pojasek zajęli 5 miejsce. W zawodach startowało aż 12 szkół a indywidualne 7 miejsce Oli Wolnik i Wojtka Pępek na tylu starujących zawodników tym bardziej cieszą. Gratulujemy wszystkim naszym uczniom brawo dla Was

• Wojewódzki Konkurs Plastyczny

Serdeczne gratulacje!